top of page
  • Writer's pictureמור נבון -רפואה טבעית

לעבור את עונת המעבר


האביב כבר כאן , ותמיד שחשובים על אביב חושבים שכבר חם והנה הקיץ פה . אך האביב להזכירנו הוא עונת מעבר , והוא פה כדי שנעבור בין החורף לקיץ . וזה הכי מתעתע , כי אנחנו כבר רוצים להיות בקיץ וכל יום שמשי משלה אותנו שהקיץ פה ואנחנו מתלבשים בהתאם . אבל אז מתחילות לנשוב רוחות של אביב , והן יכולות להיכנס פנימה אל הגוף ולחולל סערה בתוכנו .

ולכן לא פלא בשבוע האחרון רבים וטובים מאתנו נפלו אל המיטה בליווי כוס תה עם לימון.


אז איך נעבור את העונה הזאת בבריאות והכנה של גופנו לעונה הבאה ?


קודם כל , גם אם חם תמיד שיהיה סוודר בתיק , כי שיורדת השמש עדין קר ברוב אזורי הארץ. (אין מה לעשות אימא תמיד צודקת).

צעיף- לפי הרפואה הסינית , הצוואר האחורי הוא הדלת לרוח להיכנס . אם הדלת פתוחה אז הרוח תכנס ותישא עמה פתוגנים ומחלות. לכן חשוב לכסות את האזור הזה בעונת האביב.

להרבות בירוקים – ירוק הוא צבע אלמנט העץ שעונת האביב משויכת לו. אם באביב נאכל ירוקים שמחזקים את הכבד נוכל לעבור את עונת המעבר ביתר קלות.


בתמונה: פרחי אכינצאה- אפשר לראות למה קראו לו בעברית : קיפודנית.


משקה לחיזוק מערכת החיסון :

תה של אכינצאה וסמבוק שחור בליווי מרווה או נענע לשדרוג הטעם. המשקה שומר ומחזק את מערכת החיסון , ועוזר לגוף להחלים לכל מי שחלה.


אכינצאה :

אחד מהצמחים היעילים ונחקרים ביותר לחיזוק ותמיכה בפעילות של מע׳ החיסון. בנוסף יש לה פעילות אנטי מיקרובאלית ישירה והיא צמח מפתח יעיל לטיפול בטווח רחב של זיהומים ויראלי/חיידקים/פטרתיים .

השימוש הוא בפרחים של אכינצאה ,שלשורש יש גם פעילות מנקה דרך מערכת הלימפה.


סמבוק שחור :

צמח מייזע משמע הוא יודע לנקות רעלים דרך הזעה ולהוציא החוצה את כל מה שאנחנו לא צריכים. הוא אנטי ויראלי , אנטי אלרגני ויודע לכייח ולעזור לגוף להוציא את הליחה מדרכי הנשימה, משתן עדין. כל הפעולות הללו הפוכות אותו לצמח מושלם לכל מה שקשור בבעיות בדרכי הנשימה: אלרגיות (קדחת השחת) ,צינון, סינוסיטיס, אסתמה , דלקת גרון, שיעול, ברונכיטיס (אקוטית וכרוני).


מתכון : כפית סמבוק שחור , 2 פרחי אכינציאה, כמה עלים של מרווה /נענע על חצי ליטר מים רותחים.בתמונה: פרחי סמבוק שחור , הצמח נקרא על שם כלי הנגינה סמבוקה שהרומאים יצרו מעץ הסמבוק.


האף סתום או שכבר עברה המחלה ועכשיו רק נשאר גודש מעצבן כזה?

שמן אתרי אקליפטוס לכיוח וחיטוי מערכת הנשימה .


איך נשתמש בו ?

נרתיח סיר , כאשר המים רותחים נוריד מהאש ונתכונן לעשות אינהלציה . נטפטף 5 טיפות של שמן אקליפטוס ונרכן מעל הסיר בכיסוי של מגבת מעלינו ( ממש ליצור אוהל מעל הסיר). יש לעצום את העיניים מאחר והשמן אתרי חזק מאוד ויכול לשרוף בעיניים. ולנשום את אדי המים עם השמן אקליפטוס. להכין בצד טישו כי זה עוזר להוציא את הכללל .

השמן אקליפטוס גם עוזר לפנות את הליחה מהמערכת הנשימה וגם לחטא את דרכי הנשימה .שילוב מושלם במצב זה .חוץ מזה האביב הוא עונה נפלאה , עונה של שינוי ותנועה החוצה.
כיף לראות איך הכל פורח ומלבלב מחדש אחרי הקיפאון והכניסה פנימה של החורף. תנועת הציפורים בשמיים כבר מורגשת , ויש רוח חדשה שמביאה עימה בשורה לעונה חדשה.
מאחלת אביב מקסים ופורח לכולנו

מור נבון -רפואה אישית


התוכן בדף זה משמש לצרכי מידע בלבד והוא אינו משמש כעיצה רפואית או תחליף להתייעצות/טיפול עם מומחה/רופא. נשים בהריון, מניקות, אנשים הסובלים ממחלות כרוניות ו/או הנוטלים תרופות יש להיוועץ ברופא או בעל מקצוע בטרם צריכה/שימוש.

87 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page