top of page
  • Writer's pictureמור נבון -רפואה טבעית

תסמונת קדם וסתית - לחזור למצב מאוזן

אם את מרגישה שבימים שונים של החודש את הופכת מהאדם המקסים ומהמם שאת , לענק ירוק עצבני ורגיש ! את לא לבד...

תסמונת קדם וסתית -בואי נדבר על זה .


תסמונת קדם וסתית הינה מכלול של שינויים גופניים ונפשיים המתרחשים אצל חלק מן הנשים בימים שלפני הופעת הוסת. אצל כל אחת זה יכול להתבטא בצורה אחרת , ויש שוני בסוג, עוצמה ובמידת חומרתם . אצל נשים מסוימות יכולות להופיע תופעות גופניות בלבד או נפשיות בלבד, בדרך כלל כל אישה עם תסמונת קדם וסתית תבטא גם וגם.איך התסמונת מתבטאת ?

תסמינים נפשיים - עצבנות, חרדה, דיכאון, לחץ, רגזנות, תוקפנות, בלבול, מצבי רוח משתנים ועוד.

תסמינים גופניים - עלייה במשקל (הצטברות של נוזלים לפני הוסת), רגישות או נפיחות בשדיים, כאב גב, כאבי ראש, כאבי שרירים ומפרקים, אקנה, חוסר חשק מיני, קשיים בהירדמות, בעיות עיכול שונות (שינויים בתיאבון, תשוקה למתוק, נפיחות, עצירות ו/או שלשול לסירוגין), קשיים בריכוז, החמרה של מחלות קיימות ועוד.


למה זה קורה ?

הגורמים העיקרים לתסמונת קדם וסתית הם שינויים הורמונליים שונים אשר מתרחשים בגוף האישה מדי חודש. השינויים הינם תקינים וחיוניים אך כשהם אינם מאוזנים או קיצוניים מופיעות תופעות קדם וסתיות . מאחר ואנחנו חיים בעולם ריבוי לחצים , מתח , רעלנים ,תזונה לא מאוזנת , חוסר בפעילות גופנית . גם באישה אשר בדיקות הדם ההורמונליות שלה יופיעו בצורה תקינה יכולים להופיע תסמינים כאלה ואחרים .
אז איך אפשר לחזור לאיזון ?


הנה כמה טיפים שאגדתי עבורך כדי להוריד בתסמינים של התסמונת :

1. פעילות ספורטיבית : פעילות ספורטיבית עוזרת לשחרר מתח , ממריצה את פעילות הניקוי של הכבד , ועוזרת לאיזון הורמונלי על ידי כך שהיא עוזרת לשמור על תקינות מערכות הגוף, מונעת צבירת נוזלים ומשפרת את התחושה הכללית.

2. לצרוך זרעי פשתן באופן יום-יומי : בזרעי פשתן יש גם אומגה 3 שמהווה אבן בניין להורמוני מין ולתפקוד תקין של מערכת העצבים. כמו כן הן מפחיתות ייצור של פרוסטגלנדינים שהם מעוררי דלקת ובכך מחזקת את מערכת החיסון ומונעות התכווצויות של הרחם. בנוסף זרעי הפשתן הם פיטו-אסטרוגנים המסייעים בשמירה על המאזן ההורמונלי.

3. להימנע מצריכת קפה ושוקולד ( אני יודעת נושא כאוב בלבן של רבות ועל פתרונות לנושא אפשר לקרוא במאמר הבא: https://www.mormedical.info/post/מה-עושים-שבא-לי-מתוק)

אך מעוררים אלה גורמים לגירוי של המערכת הסימפתטית ולהחרפת התסמינים.

4. תה מרווה : למרווה יש פעילות מרגיעה , היא פיטו-אסטרוגנית עדינה ולכן יכולה לעזור לאיזון רמות ההורמונים בגוף . היא עוזרת להניע את צ׳י הכבד שלפי הרפואה הסינית כאשר הצ׳י לא זורם חלק , בעיות של תקיעות יופיעו כמו בתסמינים של התסמונת הקדם וסתית . בנוסף היא עוזרת לטפל בקשיי עיכול עם גזים ויכולה לעזור להרגיע תופעות עיכול של נפיחות, כאבים וגזים .

5. עיסוי ושימוש במעבר עם שמן אתרי מרווה בהירה : את השמן האתרי נזליף על שמן נשא (מאחר ושמנים אתרים לא שמים ישירות על העור), שמן נשא יכול להיות : שמן שקדים/קוקוס/זרעי ענבים/ זית . נזליף 5 טיפות ולמרוח ישירות על האזור המציק. יכול לעזור לשחרר מתח לפני המחזור ,מטפל בהתכווצויות רחם כאבי בטן וכאבי גב לפני מחזור . המרווה הבהירה היא אחד מהשמנים העיקריים הפועלים לאיזון הורמונלי , מסייעים להסדרת הווסת והרגעת כאבי מחזור , הפחתת חרדה ויוצר תחושת רגיעה.


בנוסף , טיפול באמצעות דיקור סיני , צמחי מרפא וייעוץ תזונה המותאם אישית יכול לסייע לטפל בתסמיני התופעה ולאפשר לך לחיות חיים רגועים ובריאים יותר.


לייעוץ חינם והתאמת טיפול : מור 054-5730083


התוכן בדף זה משמש לצרכי מידע בלבד והוא אינו משמש כעיצה רפואית או תחליף להתייעצות/טיפול עם מומחה/רופא. נשים בהריון, מניקות, אנשים הסובלים ממחלות כרוניות ו/או הנוטלים תרופות יש להיוועץ ברופא או בעל מקצוע בטרם צריכה/שימוש.174 views0 comments

Recent Posts

See All

Comentários

Avaliado com 0 de 5 estrelas.
Ainda sem avaliações

Adicione uma avaliação
bottom of page